HISTORIA THE BEATLES
Proszę o The Beatles czytać tylko na blogu: HISTORIA THE BEATLES pod adresem: http://fab4-thebeatles.blogspot.com/ - najnowszy post - kliknij wyżej. Posty na tym blogu to pozostałości z "dawnych czasów", bądź te same teksty co na blogu flagowym o F4.
...

Blog o The Beatles

Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

50-TE URODZINY TRÓJKI

Piotr Kaczkowski
 Wielkie wydarzenie. 50-te urodziny wspaniałego programu polskiego Radia, Pr. III -  popularnej Trójki. Zanim pojawiła się Lista Przebojów Programu Trzeciego muzycznie edukował mnie najlepszy polski muzyczny dziennikarz, bez dwóch zdań WIELKA OSOBOWOŚĆ, wielki guru muzyki, przepiękny głos. Od pewnego czasu bardzo chory ale dzisiaj usłyszałem go w popołudniowej Tonacji  - PIOTR KACZKOWSKI. Facet tworzył swoja muzyką niesamowitą magię, tzn. muzyką jaką prezentował w swoich audycjach a w dobie torrentów, piractwa rynków video (gdy na rynek nasz trafiają cyfrowe filmy z napisami po rosyjsku na miesiące zanim film ma premierę w USA), Napstera, Emule i innych portali -  Pan Piotr np. w połowie lat 70-tych prezentował muzykę z analogowej płyty np. Led Zeppelin lub Genesis czy Petera Gabriela gdy jeszcze nie miał okładki ani nalepki na analogu  z tytułami piosenek. Niezłe nie ? Jasne, że w tamtym czasie piractwo takie musiało w Polsce istnieć - w przeciwnym razie nic a nic nie znalibyśmy nurtów muzycznych z zachodu ani wykonawców. Nagranie całej płyty z audycji PK było wydarzeniem, Pan Piotr podawał dokładny czas pierwszej strony albumu oraz drugiej, by słuchacz mógł tak sobie zaplanować kasety lub taśmy by wszystko zmieścić. Trójka to w dawnych czasach popołudniowe audycje Zapraszamy do Trójki ( czy w Tonacji Trójki, nie pamiętam), nie, stop - to były Muzyczne Poczty UKF, które prowadził Marek Gaszyński, gdzie można było nagrać po prostu nowości. Trójka to zawsze dobra muzyka, wtedy szczególnie nastawiona na to by promować muzykę, której nie można było ot tak sobie kupić w sklepie.Nie pamiętam wszystkich dziennikarzy z tamtych czasów ale prócz dwóch wymienionych był Witold Pograniczny, Dariusz Michalski (niezły znawca Beatlesów, częściej proponował muzykę rockową z krajów socjalistycznych), to także Korneliusz Pacuda z jego country (w linku najlepszy polski przebój country: "Radio"), Jerzy Kordowicz (muzyka elektroniczna), to także Tomasz Beksiński (Trójka otrzymała w spadku po nim wszystkie jego płyty kompaktowe).
Marek GaszyńskiAndrzej Turski, twórca listy Przebojów Trójki (on kazał tą audycję prowadzić M.Niedźwieckiemu) powinien mieć pomnik. Pomysł Listy Przebojów Programu Trzeciego był tak od razu, z góry skazany na sukces, że mimo całej sympatii do M.N, każdy inny dziennikarz, który prowadziłby tą i taką audycję stałby się taką postacią kultową i popularną jak Niedźwiedź. Na fotkach na dole od góry: K.Pacuda i T. Beksiński, D,Michalski, Witold Pograniczny i na samym dole Andrzej Turski. Wybrałem tylko tą piątkę ale oczywiście było ich dużo więcej jak np. Roman Rogowiecki czy Wojtek Mann. Dzisiejszych dziennikarzy doskonale znamy i najczęściej wciąż słuchamy choć ceniony przeze mnie P.Miecugow przeszedł do TVN (prowadzi często "Szkło Kontaktowe").

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO TRÓJKO!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz