Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

Albumy : nr 26

MEAT LOAF - "Bat Out Of Hell II (Back Into The Hell)" 
1993

Album "Bat Out Of Hell" wydany kilkanaście lat wcześniej (1977) to do dzisiaj największy komercyjny sukces Meat Loafa, charyzmatycznego wokalisty, gitarzysty zza Oceanu o najbardziej dziwnym pseudonimie w muzyce rockowej. W latach 80-tych i 90-tych zasłynął także z przepięknych videoclipów do swoich piosenek. Po latach - w 1993 roku wrócił do współpracy z kompozytorem  Jimem Steinmanem, współtwórcą sukcesu prawie każdego albumu Meat Loafa - w wyniku czego powstała jakby druga część słynnego albumu. Album zasłynął z kilku przebojów - wszystkie w linkach - wszystkie starannie nagrane (zwróćcie uwagę na czas utworów), do wszystkich małe filmiki nie ustępujące clipom Michaela Jacksona w swojej profesjonalnej oprawie (scenariusz, znani aktorzy - nawet Angelina Jolie u progu nadchodzącej sławy) choć Meat Loaf tam nie tańczy i dzięki Bogu. Steinman próbował śpiewać swoje kompozycje ("Rock and Roll Dream...") ale po usłyszeniu wersji swego sławniejszego kolegi dał spokój i stąd mamy bardzo udany album , długi ale nie nużący. Dla mnie jego najsłabszą niestety częścią jest utwór pierwszy, który stał się  największym przebojem Meat Loafa i jednym z najlepszych videoclipów w historii za to podobają mi się szczególnie nr 2 oraz 6 (jego tytuł powinniście mieć napisany małą czcionką na bocznych lusterkach swojego auta)  na płycie. Miłego słuchania.

1.     "I'd Do Anything for Love (But I Won't Do That)" (Duet with Lorraine Crosby) 12:00
2.     "Life Is a Lemon and I Want My Money Back" 8:00
3.     "Rock and Roll Dreams Come Through"       5:50
4.     "It Just Won't Quit" 7:21
5.     "Out of the Frying Pan (And into the Fire)" 7:24
6.     "Objects in the Rear View Mirror May Appear Closer than They Are"10:15
7.     "Wasted Youth" (Monologue by Steinman)     2:41
8.     "Everything Louder than Everything Else"7:59
9.     "Good Girls Go to Heaven (Bad Girls Go Everywhere)" 6:53
10.    "Back Into Hell" (Instrumental) 2:46
11.    "Lost Boys and Golden Girls" 4:29


Rock And Roll Dreams Come Through
Rock And Roll ... - live
Objects ... - video
I'd Do Anything For Love
Life Is A lemon ... - live

2 komentarze:

  1. Klopsik w pełnej krasie. Mam słabość do tego Pana. Może to przez dramatyzm w jego śpiewie? Również nie należę do szczególnych fanów I'd Do Anything for Love.

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak, ciężko nie lubić Meat Loafa, nawet w kinie się sprawdza a w "Fight Clubie" , kultowym filmie z Pittem i Nortonem zagrał ciekawą postać. The Best of... z jego piosenkami to powinien być obowiązkowy album w kolekcjach melomanów. :) pozdrawiam i zachęcam do komentarzy wcześniejszych albumów oraz singli ;)R

    OdpowiedzUsuń