Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

POSŁUCHAJ TEGO

BILBO BAGGINS - "It's A Shame" 
1976
Z ogromną przyjemnością prezentuję dzisiaj piosenkę z moich młodzieńczych lat. Postanowiłem ją zaprezentować gdy odnalazłem link na youtube do niej. Mało znany szkocki zespolik. Kiedyś wpadła kumplowi płytka z tą piosenką i bardzo mi się podobała. Fajna barwa głosu, fajna melodia i takie moje ulubione brzmienie elektrycznej gitary. Singiel gdzieś zaginął i całe lata szukałem tej piosenki. Kiedyś nie wiedziałem, że zespół wziął swoją nazwę z powieści Tolkiena (trylogię poznałem kilka lat później). W wyszukiwaniu w Napsterze (pierwszy portal do ściągania mp3) w haśle Bilbo Baggins pojawiały się odnośniki do audiobooków, podobnie z czasem w google czy na youtube. Ale od czego jest Szczepan. Grzebał i grzebał w sieci aż natrafił na portal zespołu stworzony przez jakiegoś fana a może i członków grupy. 

 


Na stronie http://www.spencemusic.co.uk/bilbomusic/index.html można ściągnąć i ten singiel jak i inne piosenki grupy czy poszczególnych członków kapeli. No i nagle pojawił się link w YT i stąd dzisiaj ta piosenka. Drugi link to jakiś tam taki sobie przebój kapeli ale można w nim zobaczyć jak wyglądali członkowie kapeli (styl rockabilly ? ) Na fotce dokładnie taki sam singiel jaki miałem - kto pamięta dzisiaj Polydor ?

Po latach uzupełniam ten post dwoma clipami. Piosenka z singla oraz wykonanie "live" po latach zespołu. Niestety piosenka zupełnie nieznana, aplikacja Shazam nie rozpoznaje jej, w googlach nie można znaleźć jej tekstu. Niezawodny "discogs" nie zignorował singla.


2 komentarze:

  1. Widzę, że znalazłem tzw. "bratnią duszę" muzyczną. Ta piosenka była (i jest!) również na mojej liście muzyki, którą nagrałem w latach 70-tych z audycji radiowych http://www.janszach.webd.pl/unknown Jest tam parę pozycji, które jeszcze czekają na "odszyfrowanie" tytułu/wykonawcy, m.in. poz. 09 i 21. Na mojej liście jest dużo piosenek, które pojawiły się jeden raz, na jednej płycie i trudno je znaleźć.

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak na razie to tylko znam 37. Black Blood - "Amanda"

    OdpowiedzUsuń