HISTORIA THE BEATLES
Proszę o The Beatles czytać tylko na blogu: HISTORIA THE BEATLES pod adresem: http://fab4-thebeatles.blogspot.com/ - najnowszy post - kliknij wyżej. Posty na tym blogu to pozostałości z "dawnych czasów", bądź te same teksty co na blogu flagowym o F4.
...

Blog o The Beatles

Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

1. THE BEATLES - osobno.

Wprowadzam na swoje - i moich kilku znajomych - rubrykę nową, inną i mam nadzieję nie mniej interesującą. Piosenki członków The Beatles po rozpadzie - od 1970 do dnia dzisiejszego. Często mniej znamy ich przeboje solowe a gwarantuję, że zaproponuję tutaj naprawdę pozycje znakomite choć sygnowane już oddzielnie przez Paula, Ringa, George'a czy Johna.
Będę tutaj opisywał pojedyncze piosenki i niejako duch Fab Four będzie z nami obecny nadal. Czy wymienione tutaj single ex-członków zespołu są gorsze od dokonań we czterech ? To ciekawe pytanie i odpowiedź na nie nie jest łatwa ale będę próbował się z nią zmierzyć.
Na pierwszy ogień George.

GEORGE HARRISON - "Blow Away"
Album: "George Harrison" 1979

Zwiastun nowego albumu doszedł tylko do 51 miejsca w rodzimej Wielkiej Brytanii i do 16 w USA. To melodyjna łagodna piosenka z typową gitarą George i zasługuje moim zdaniem na większa uwagę. W radiu zaśmiecają nas po raz 100-tny kawałkami w stylu Cutting Crew - "I Just Died In Your Arms Tonight" czy łzawym "Forever Young" Alphaville (dodam jeszcze Berlin - "Take My Breathe Away") co sprawia, że zastanawiam się czy mają jeszcze jakieś inne "starsze" tytuły. Przy takich piosenkach jakie gra wciąż Radio Zet, RMF "Blow Away" np. jawi się jako piosenka z najwyższych półek a jest do tego przecież bardzo radiowa i jestem daleki od tego by np. w prime-timie grać ciężkie kawałki Rammsteinu czy Metalliki. Tak więc bez rozpisywania się bardziej (z oczywistych powodów kawałki ex-beatlesów przeważnie nie mają już tak udokumentowanej legendy i otoczki jaka towarzyszy KAŻDEMU utworowi całej czwórki). Ale chyba tutaj nie jest aż tak ważne czy wersja z singla to podejście czwarte czy np. szesnaste?

G.Harrison - "Blow Away"
Blow Away - robocza wersja
Pamięci George'a

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz