HISTORIA THE BEATLES
Proszę o The Beatles czytać tylko na blogu: HISTORIA THE BEATLES pod adresem: http://fab4-thebeatles.blogspot.com/ - najnowszy post - kliknij wyżej. Posty na tym blogu to pozostałości z "dawnych czasów", bądź te same teksty co na blogu flagowym o F4.
...

Blog o The Beatles

Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

THE BEATLES - CZY O TYM WIESZ...


THE BEATLES -  „Helter Skelter”
Album: „The Beatles (Wthite Album)” 1968

Kiedyś w radiu Paul usłyszał wywiad z członkami The Who ( czy bodajże tylko z Petem Townsendem), gdzie padło zdanie, że ta grupa gra najgłośniej na świecie. No i Paul wtedy wpadł na pomysł żeby nagrać piosenkę, w której Beatlesi dadzą maksymalnie czadu.  Druga informacja - bolesna i tragiczna - związana z tą piosenką to osoba Charlesa Mansona. Mordercy żony Romana Polańskiego i jego przyjaciół w willi w Beverly Hills. Lider sekty, zwariowany guru i psychopata zarzekał się w sądzie, że Beatlesi poprzez tą piosenkę komunikowali się z nim i jakby namówili do tych działań jakie podjął z nieliczna grupką swoich zwolenników (podobno nie tylko zbrodnia w domu Polańskiego była ich udziałem).
Dalsze ciekawostki związane z tym utworem to: w jednej wersji  -stereo na CD- zachowano okrzyk Ringo, że ma już pęcherze na placach (a było to już 18-te nagrywanie piosenki), utwór w czołowce wielu zestawień na najlepszą ścieżkę gitarową (magazyn"Q"), jeden z trzech ulubionych piosenek wszechczasów Slasha (gitarzysta Guns N'Roses), coverowany przez elitę rocka jak U2, Aerosmith, Oasis czy przez innych jak: Gillan, Motley Crue, Siouxie and The Banshees czy Pat Benatar. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz