Wyszukiwanie : .Szukaj w blogu.

2. Szukaj w blogu - zbiórczo

Albumy: 15

PINK FLOYD - "The Wall" 
'1979

Słynna ściana, w całości pomysł Rogera Watersa, który w tamtym czasie już zdominował kolegów, jeszcze nagrają smętny "Final Cut" i jego drogi z kolegami sie rozejdą. Przy piosenkach podałem Autorów więc dominacja Watersa jest całkowita. Ale oczywiście pieto całej czwórki pewnie jest odcisnięte na każdym utworze mimo "reżyserowania" go przez lidera.
Pamiętam jak usłyszałem w radio po raz pierwszy "Anothe Brick In The Wall  part 3 " - najlepszą z trzech części, chyba do dzisiaj najbardziej rozpoznawalny przebój zespołu wśród przeciętnych słuchaczy, dla innych to może być "Time" , może "Money" lub wiele innych.  O tym albumie wszystko co można napisać jest w sieci. Ja mogę tylko napisać, że dojrzewałem do tego albumu bardzo długo, oczywiście podobała mi się wymieniona wcześniej "Cegła w ścianie" ale na albumie wybierałem przeważnie "Mother", "Hey You" czy Gilmourowskie "Comfortably Numb". Ale z czasem płyta - szczególnie gdy już pojawiły się CD można było spokojnie położyć się ze słuchawkami na uszach i bez potrzeby przekładania płyt na adapterze wysłuchać całą. No i wsiąkłem. ten album nawet jeśli się nie zna tekstów wchłania swoją muzyką, klimatem, dźwiękowymi wstawkami między poszczególnymi piosenkami, niesamowitą produkcją - warto go słuchać na słuchawkach stereo choć ja jeszcze zakochałem się w jego wersji 5.1 na kino domowe. Po prostu masakra. Najlepsze piosenki wymieniłem ale w linkach kilka perełek z tego albumu. Waters zawsze identyfikował ten album jako swoje dzieło solowe, odwiedził nawet Polskę z show pod tytułem "The Wall".


Po prawej  na górze Gilmoure, pod nim Waters

. "In the Flesh?" (Waters)    
. "The Thin Ice" (Waters)    
. "Another Brick in the Wall, Part " (Waters)    
. "The Happiest Days of Our Lives" (Waters)    
. "Another Brick in the Wall, Part " (Waters)    
. "Mother" (Waters)    
. "Goodbye Blue Sky" (Waters)    
. "Empty Spaces" (Waters)    
. "Young Lust" (Gilmour/Waters)    
."One of My Turns" (Waters)    
."Don't Leave Me Now" (Waters)    
."Another Brick in the Wall, Part " (Waters)    
."Goodbye Cruel World" (Waters)    
. "Hey You" (Waters)    
. "Is There Anybody Out There?" (Waters)    
. "Nobody Home" (Waters)    
. "Vera" (Waters)    
. "Bring the Boys Back Home" (Waters)    
. "Comfortably Numb" (Gilmour/Waters)    
. "The Show Must Go On" (Waters)    
. "In the Flesh" (Waters)    
. "Run Like Hell" (Gilmour/Waters)    
."Waiting For The Worms" (Waters)    
."Stop" (Waters)    
."The Trial" (Ezrin/Waters)    
."Outside the Wall" (Waters)    
Roger Waters

2 komentarze:

  1. Świetny album chociaż moim zdaniem Animals i Wish You Were Here są lepsze:) A na ścianę w wersji od EMI z 1994 roku poluję właśnie na allegro bo te tekturowe reedycje z tego roku są g**** warte - wolę tradycyjne plastiki;)

    OdpowiedzUsuń