Victor Coy & Kino : "The Star Whose Name Is The Sun" (1)


Piosenka tytułowa z trzeciego albumu "Звезда По Имени Солнце" z 1989 - do dzisiaj mi absolutnie nie znana. Zauroczyła mnie od samego początku. Wykonawcą jest Victor Coy (Tsoi) i jego zespół. Zmarły w 1990 roku  (w wieku 28 lat) rosyjski piosenkarz, lider jednego z najbardziej popularnych w Rosji (wcześniej ZSRR) zespołów popowo-rockowych, Kino. Do tego stopnia popularnych, że pod koniec lat 80-tych w ZSRR pojawiło się nawet zjawisko Kinomanii. Muzyk zginął tragicznie w wypadku samochodowym i stał się prawie od razu postacią kultową. Ze strony ojca Victor miał korzenie koreańskie, stąd trochę  jego orientalny styl urody. Gdy wspomniano mu, że jest podobny do Bruce'a Lee, muzyk próbował się na słynnego mistrza walk stylizować. 
Ja rzeczywiście dostrzegam podobieństwo obu panów.


 

Komunistyczna gazeta "Komsomolskaja Prawda", tuba propagandy ZSRR wystawiła muzykowi piękną laurkę pisząc o nim:  
Tsoi znaczy dla młodych ludzi w naszym kraju więcej niż jakikolwiek polityk, celebrytka czy pisarz. To dlatego, że Tsoi nigdy nie kłamał i nigdy się nie wyprzedał. Był i pozostaje sobą. Nie sposób mu nie uwierzyć ... Tsoi to jedyny rockman, który nie ma różnicy między swoim wizerunkiem a swoim prawdziwym życiem, żył tak, jak śpiewał ... Tsoi to ostatni bohater rocka.


 

"Więcej muzyki i informacji o nim i jego zespole znajdziecie w sieci. Polecam ten piękny song na ostatnie dni 2020 roku.

 

Około dwóch godzin po publikacji postu przyjrzałem się muzyce Victora i jego zespołu. I wsiąkłem!

 Russian>English] Can someone translate the text in this mural honoring rock  musician Viktor Tsoi ? : translator

 Russian moviemaker kicks off filming biopic on Soviet rock star Viktor Tsoi  - Society & Culture - TASS

The mysterious appearance of graffiti on the wall of Tsoi has caused a stir  | KXan 36 Daily News

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz